Siam Paragon ve Khao San Road | Bangkok Gezi Notları

5 Temmuz 2016

Marketlerde bile bulabileceğiniz ön ödemeli gsm kartları
7/11 'de işimize yarayan en önemli şey gsm hattı oldu. Yolda yine ne yapacağımızı tartışırken yanımıza yaklaşan bir Tayland'lı bayan bize nereye gideceğimizi ve rotamızın ne olduğunu sordu. Uzun bir sohbetten sonra telefondan haritayı kullanarak birkaç rota göstermek istedi. Fakat haliyle henüz gsm kartı almamıştık. Hemen arkamızda bulunan 7/11'e bizi sokarak her birimize birer ön ödemeli gsm kartlardan aldı. Tayland'lı kadın yaklaşık 40-45 dk işi gücü bırakıp tek tek sim kartların telefona taktırılması ve çalıştığının kontrol edilmesini yapacak kadar ilgilendi bizimle. Gerçekten Tayland halkı turistlere karşı oldukça yardımcı ve hoşgörülü..

Telefonlarımıza sim kartları takıp bindiğimiz tuktuk ile ufak bir tekne turu yapacağımız limana gidiyoruz.Tekne turu yaklaşık 1 saat sürüyor ve nehrin belirli güzergahlarında gerçekleşiyor. Ücret kişi başı: 1000 baht/yaklaşık 80-85tl

Tur boyunca farklı evler tapınaklar görüyorsunuz. Çekmiş olduğumuz videoları Kaçış Hayali ekibi olarak sizlere sunuyoruz :)
Tekne turunu tamamladıktan sonra yine bizi bekleyen tuktuka atlayıp Bangkok'un meşhur alışveriş merkezlerinin bulunduğu Siam bölgesine gidiyoruz. Bu bölgede Siam Paragon-Siam Center-Siam Discovery-MBK Center gibi birçok büyük alışveriş ve yemek mekanları bulunuyor.

Siam Paragon'da bulunan Okyanus Dünyası ve Siam Discovery'de ki Madame Tussauds Müzesine giriş biletleri alıyoruz. Bilet kişi başı 1500 Baht/ 120 tl . 


Alışveriş merkezi içerisinde Madame Tussauds ve Sea Life için bilet alabileceğiniz yerler bulunuyor. Biletleri etkinlik boyunca yanınızda bulundurmanız gerekli.

Türkiye'de de bir benzeri bulunan Okyanus Dünyası'nın oldukça fazla turist ağırladığını söyleyebiliriz. Her saat birçok turist buraya giriş için bilet kuyruğuna giriyor. Birbirinden ilginç balıkları,penguenleri,köpek balıklarını ve birçok farklı türü burada bulabilirsiniz.


Belirli saatlerde akvaryum içine giren balıkadamlar, balıkları ve diğer türleri besliyor. Turistler için güzel kareler ortaya çıkabiliyor.
Yok biz zaten farklı yerlerde akvaryumlar gördük , kaçıracağımız birşey olur mu? diye soracak olursanız; hayır, hiçbir şey kaçırmazsınız. Bildiğiniz balıklar,vatozlar,köpek balıkları..Yani farklı bir ülkede veya en basiti İstanbul'da bu tarz yerler zaten mevcut. O yüzden bol vaktiniz varsa ve maddi olarak iyiyseniz dolaşmanız güzel bir etkinlik olabilir.
 Will Smith ile yakından tanışma fırsatı bulunca kaçırmadık haliyle
Madame Tussauds Müzesi'nde ise Siam Discovery'de bulunuyor.Balmumu müzesi 2010 aralık ayında faaliyete geçmiş ve şu an itibariyle 70 balmumu heykeli müzede bulunuyor. Heykellerin yaklaşık %30unu ise Taylandlı ünlülerin heykelleri oluşturuyor.
Peki bu müzede hangi ünlülerin heykelleri bulunuyor? Kısaca bilgi vermek gerekirse;


Barak ve Michelle Obama, Dalai Lama,Princess Diana, Beethoven, Albert Einstein, Serena Williams, Tiger Woods, David Beckham, Johnny Deep, Tom Cruise, Leonardo Dicaprio, Julia Roberts, Brad Pitt, Angelina Jolie ve daha birçok ünlü isim...Favorim her zaman Julia Roberts
Müzeye tek başınıza ve fotoğraf makinesiz girmemenizi
öneriyorum. Çünkü bu heykeller ile fotoğraf çektirmek gerçekten farklı bir duygu aynı zamanda çok eğlenceli :) Bol bol video ve fotoğraf çekmeyi unutmayın..

Siam bölgesindeki bu eğlencelerin ardından malesef feci bir trafik ile birlikte taksiye binip otel dönüyoruz. Siam Paragon Harita 
 


Akşam yemeği için yine Khao San Road'da bulunan güzel bir mekanda oturuyoruz. Yol boyunca birçok bar, eğlence mekanı ve canlı müzik yapan yerler bulunuyor , her mekanda ise çılgınlar gibi eğlenen, dans eden insanları görebilirsiniz :)Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Phuket | Gezi Notları

Prag | Gezi Notları

Adana | Gezi Notları