Damnoen Saduak Floating Market | Bangkok Gezi Notları
Damnoen Saduak Yüzen Çarşı..Kanal üzerinde karşılıklı bir çok alışveriş dükkanı bulunuyor.Tayland seyahatinden önce okuduğum gezi yazılarında çoğu kişinin yapılacaklar listesinde Floating Market turu yer alıyordu. Fotoğraflar,videolar ve edindiğimiz bilgilerden sonra bizde listemize eklemeye karar verdik.

Floating Market denilen aktivite,  grup veya özel olarak kiraladığınız tekne ile dolaşıp, alışveriş yaptığınız bir yüzen pazar. Bu pazarlar içerisinde meyve-sebzelerden kızarmış etlere, turistik eşyalardan kıyafetlere kadar birçok ürün bulabiliyorsunuz. Yanınıza gelen ufak tekne içinden ürünleri alıp inceleyebilir, pazarlık ile uygun fiyata satın alabilirsiniz :)


Bangkok ve çevresinde birçok turizm acentası bu turu organize ediyor. Yanlız her zaman ki gibi turu satın almadan önce mutlaka pazarlık yapmalısınız.Özellikle grup olarak hareket ediyorsanız avantajınız olabilir.

Tur sırasında denk geldiğimiz, taze hindistan cevizi satan bir Tayland'lı kadın.


Bölgede bulunan yüzen marketlerin önemli olanlarını yazacak olursak;


-Taling Chan Floating Market

-Wat Sai Floating Market
-Khlong Lat Mayom Floating Market 
-Bang Phli Floating Market
-Amphawa Floating Market
-Damnoen Saduak Floating Market

Bizim tercihimiz Ratchaburi bölgesindeki Damnoen Saduak Floating Market oldu.

Tur süresi: yaklaşık 2 saat 
Ücret: 650 Baht / 55 TL

Birçok tur acentasından alınan gezi programlarında sizi otelinizden klimalı minibüsler ile alıp tekrar otelinize bırakıyorlar. Sabah erken saatte hazır olmanız gerekiyor.Kuzenimden Floating Market turu hatırası..
Ratchaburi bölgesine minibüsler ile geldikten sonra herkes gruplara ayrılıyor ve ilk önce long-tail denilen uzun kuyruklu sandallara biniyoruz. Bu sandallar 6-7 kişi alıyor ve nehirde bunun gibi dolaşan onlarca sandal var. Her 2-3 dakikada bir mola verip sağlı sollu bulunan dükkanlarda insanlar size bir şeyler satmaya çalışıyor. Tabi burada da turistler alınan hediyelik eşyalar için hep pazarlık halinde :)

İsteğe bağlı olarak motorlu teknelere binip hızlı bir şekilde de kanalda tur atabiliyorsunuz.  

Hava çok sıcak olduğu için yanınıza yedek tişört-şapka ve sıvı birşeyler almanızda yarar var. 
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Phuket | Gezi Notları

Prag | Gezi Notları

Adana | Gezi Notları